Dům na Kollárově ulici čeká kompletní rekonstrukce

Publikováno v sekci Novinky

Dum KollarovaOpravených fasád je v centru Znojma čím dál více a město tak získává krásnou novou a čistou tvář. V investicích nejen do venkovních fasád pokračuje město i v letošním roce. Kompletní rekonstrukce čeká dům číslo 27 na ulici Kollárova.

Domy se však neopravují jen tak na oko. „Naším cílem je, abychom dům spravili vždy celý. To znamená nejen na pohled, nejen zvenku, ale investice putují i do oprav dvorních fasád,  na které se dříve nemyslelo, omítek nebo střech,“ doplňuje starosta Vlastimil Gabrhel.

Kromě kompletní opravy venkovní i dvorní fasády se tak dům na Kollárově ulici dočká také výměny padesáti dvou oken a dveří, opraví se omítky ve dvoře i uvnitř domu, položí se nová dlažba ve dvoře, kompletně se natřou, provede se hydroizolace zdiva, repase výkladců v přízemí a opraví se klempířské prvky na střeše.

Zakázku na kompletní rekonstrukci tohoto domu soutěžila Správa nemovitostí města Znojma formou e-aukce. Nejvýhodnější nabídku, konkrétně čtyři miliony čtyři sta tisíc bez DPH, podala znojemská firma Renov spol. s.r.o. Díky e-aukci tak město ušetřilo čtyři sta tisíc korun oproti předpokládaným nákladům na rekonstrukci.

Správa nemovitostí plánuje letos opravit i další domy v městské památkové rezervaci, konkrétně v ulicích Kovářská, Velká Mikulášská, Divišovo náměstí a Horní Česká. Celkově se do těchto oprav má investovat téměř dvacet osm milionů korun.