Budova stacionáře na Hradišti je teď díky rekonstrukcím v dobré kondici

Publikováno v sekci Novinky

Denní stacionářDenní stacionář sv. Damiána ve Znojmě-Hradišti provozuje Oblastní charita Znojmo v budově bývalé školy, která patří městu Znojmu. To oceňuje služby, které se zde poskytují, a proto vychází vstříc potřebám stavebních úprav, které vzhledem ke svému věku objekt vykazuje.

Už před dvěma lety došlo po zpevnění horní části budovy a komína také na celkovou opravu střechy, hromosvodů a svodů dešťové vody. Poté Znojmo investovalo do výměny elektroinstalace a do izolace objektu proti zemní vlhkosti. Před nedávnem se stacionář dočkal výměny všech oken za plastová a výměny ventilů topení. Správa nemovitostí města Znojma předpokládá, že nyní dojde k adekvátní úspoře peněz za topení.  Posledně jmenované úpravy přišly na půl milionu korun, přičemž předpokládaná cena byla o sto padesát tisíc korun vyšší. Opět se potvrdila výhoda e-aukce, díky které se ušetřilo osmnáct procent nákladů.

„Jsem rád, že se nám daří s městem tímto způsobem spolupracovat a společně pomáhat lidem, kteří ne vlastní vinou potřebují pomoc druhých lidí,“ konstatuje ředitel znojemské oblastní charity Evžen Adámek. Charita se na rekonstrukci budovy podílela výměnou vstupních dveří a oken na chodbách, vybudovala dvě bezbariérové koupelny a postavila výtah.

„Opravy stacionáře byly nutné ze stavebních i technických důvodů,“ potvrdil starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. „Současně jsme ale pokládali za důležité, aby klienti i zaměstnanci stacionáře žili a pracovali v důstojném a příjemném prostředí,“ dodal starosta. V posledních letech investovalo město do úprav stacionáře na Hradišti na tři miliony korun.