Kulturní domy v městských částech se dočkají dílčích oprav

Publikováno v sekci Novinky

Vedení města Znojma nezapomíná ani na své městské části. Investice do kulturních domů jistě přivítají tamní občané, neboť na vsích se jedná často o jediné místo, kde se mohou obyvatelé scházet, oslavovat a kde mohou pořádat různé kulturní akce.

Je důležité, aby v každé městské části měli občané k dispozici místo, kde se mohou scházet a kde se mohou konat společenské nebo kulturní akce. To je filozofie, ze které vycházelo vedení města Znojma, když rozhodovalo o tom, aby se příslušné budovy, většinou kulturní domy, dočkaly potřebných oprav.

Většinou jde o relativně malé částky, které ovšem zajistí, aby objekty důstojně sloužily svým účelům a slovo kulturní nenesly jen v názvu. Celkově se má v průběhu letošního roku investovat do oprav a údržby kulturních domů v městských částech asi milion dvě stě tisíc korun. Většinu prací odvede Správa nemovitostí města Znojma, respektive odsouzení ze znojemské věznice.

V úřadovně v Mramoticích se mají například měnit okna, knihovna se tu dočká nové podlahy. V kulturním domě na Hradišti přibude stříška nad vchodové dveře, opraví se dlažba před vchodem, kolem areálu se natáhne nový plot. Vzhledem k tomu, že zdejší kulturní stánek se využívá na nejrůznější akce opravdu často, vymění se tu také bojler a lednice.
Derflický kulturní dům čeká například nátěr fasády a střechy a opraví se tu chodník. Po obroušení toho starého se nového nátěru na fasádě dočkají i v Načeraticích. V Kasárnách se mimo jiné budou měnit okna, kulturní dům se vymaluje a vymění se garážová vrata.
V nejhorším stavu je kulturní dům v Konicích. Když město v lednu letošního roku ukončilo nájemní vztah s bývalým nájemcem, nabízel se kulturní dům na úřední desce dvakrát k pronájmu. Bohužel bez reakce. Rada města Znojma proto rozhodla, že se k letitému problému postaví čelem a schválila plán konkrétních oprav kulturního domu. Rekonstrukce je rozdělena na etapy, od příštího roku do roku 2018 sem postupně poplynou z městské pokladny asi čtyři miliony korun.