Správa nemovitostí města Znojma dostala prestižní ocenění za e-aukce

Publikováno v sekci Novinky

Správa nemovitostí města Znojma získala prestižní ocenění v rámci konference „e-biz forum“, která proběhla v listopadu v Ostravě pod záštitou primátorů města Ostravy a Bratislavy. Elektronické e-aukce využívá přes 400 subjektů, pozvánku na konferenci dostalo kolem padesáti vybraných. Sešli se zde účastníci z České republiky, Slovenska a Polska.

oceneniFair Sourcing Awards (cena čestného nákupu) je cena, která je každoročně udělována za nejinspirativnější, nejvýjimečnější nebo dlouhodobé využívání elektronických aukcí. V letošním 8. ročníku získala v kategorii Start druhou cenu Správa nemovitostí města Znojma. Více než sedmdesát elektronických aukcí během sedmi měsíců, taková je bilance Správy nemovitostí města Znojma (SNMZ). Tato organizace se rozhodla využívat v maximální míře e-aukce a jednoznačně tak zprůhlednit výběr svých dodavatelů. Dalším, neméně důležitým faktorem, je i razantní snížení cen nakupovaných služeb a výrobků. SNMZ se rozhodla nevyužívat elektronické aukce jenom jako jednu z možností snížení nákladů, ale zařadila je do celého nákupního procesu. E-aukce tak staly jeho nedílnou součástí. Zvoleným přístupem se Správě nemovitostí města Znojma daří ještě efektivněji využívat tento nástroj. „Žádný aukční rekord jsme neplánovali. Dříve se na Správě nemovitostí města Znojma utrácely velké částky za opravy. Tomu jsem chtěl zabránit a to se daří,“ říká Tomáš Šturala, ředitel SNMZ a dodává: „Ušetřené prostředky následně využíváme na věci, na které by se jinak nedostalo nebo které by se řešily příští rok a možná ještě později. Z těchto ušetřených prostředků jsme například zrekonstruovali městské lázně nebo sportovní halu. Můžeme si tak dovolit dělat více akcí a ve větším rozsahu“.

O tom, že se jedná opravdu o prestižní akci, svědčí např. i vystoupení Holgera Pleina, ředitele nákupu německé RWE, nebo Bernda Hubera, šéfa nákupu společnosti Google. Tyto společnosti elektronické aukce využívají již značně dlouho a mají s nimi nejlepší zkušenosti. SNMZ zřejmě nikdy nedosáhne velikosti těchto dvou komerčních gigantů, ale v rámci rozsahu využívání e-aukcí jim již teď směle konkuruje.