Znojemské zastupitelstvo má schválit prodej prvních městských bytů

Publikováno v sekci Novinky

Osm bytů na Studentské ulici č. 5 a 7 a na ulici Vídeňská třída č. 17 by mohlo už do konce letošního roku změnit majitele. Rada města Znojma doporučila zastupitelstvu, které se sejde na konci října, aby prodej městských bytů jejich nájemníkům schválilo.

„Plníme tedy slib, který vedení města znojemským občanům dalo,“ upozorňuje starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Kvůli prodeji dalších bytů rada svolá ještě mimořádné zasedání tak, aby se i další akceptované nabídky dostaly do jednání zastupitelstva, čímž by i další zájemci mohli bydlet ve vlastním ještě do Vánoc.

Výše kupní ceny odpovídá schváleným Zásadám prodeje bytového fondu z majetku města Znojma. Průměrná cena bytu se pohybuje kolem 240 tisíc korun. Cena se odvíjí od velikosti bytu, jeho stavu a lokality.

Radní doporučují zastupitelům ke schválení také seznam zahrad, které jsou určené k prodeji současně s prodejem bytových jednotek. Jde o jedenatřicet zahrad ve vnitroblocích domů, které souvisejí se zastavěnou plochou prodávaného domu a užívají je výhradně nájemníci tohoto domu. Také ony se budou převádět na nové vlastníky do podílového spoluvlastnictví za cenu ve výši čtyřicet procent ceny pozemku zjištěnou znaleckým posudkem.