Milovníci bruslení si i letos přijdou ve Znojmě na své

Publikováno v sekci Městské kluziště

Provoz na Městském kluzišti v období podzim 2012 až jaro 2013 schválila rada města na svém posledním zasedání. Milovníci bruslení si budou i letos ve Znojmě mít kde zabruslit. V areálu Městského kluziště je čeká příjemné venkovní prostředí. Čeká se už jen na vhodné počasí.

Všechny dny bude kluziště otevřeno od 9:00 hodin do 20:00 hodin. Oproti loňsku se doba provozu zkrátila o jednu hodinu, neboť mezi osmou a devátou hodinou večerní byla návštěvnost velmi malá. Ve všedních dnech v dopoledních hodinách bude bruslení zdarma, od 14:00 hodin, stejně jako celou sobotu a neděli, bude vstup na kluziště zpoplatněn symbolickou desetikorunou. „Se zpoplatněním bruslení jsme váhali. Ale zároveň jsme chtěli zabezpečit to, aby v areálu byli pouze ti, co opravu přišli bruslit. Docházelo totiž k tomu, že se zde scházeli různí výrostci, a to za zcela jiným účelem, než je bruslení,“ odůvodňuje starosta Vlastimil Gabrhel desetikorunový poplatek.

Dopolední bruslení zůstává tedy pro školy zdarma. Školy si ale musí organizované bruslení předem se se Správou nemovitostí města Znojma domluvit. Kluziště si mohou zamluvit ve všedních dnech mezi devátou a čtrnáctou hodinou.